About


(translation pending...) Vítejte na sociální síti Hangsphere

Už se vám určitě stalo, že jste se doma nudili a nevěděli co podniknout. Buďto nebyl nápad nebo se nic nedělo nebo jste neměli žádného parťáka. Mně se to stávalo celkem často, a najít nějakou „offline“ zábavu na internetu je docela složité. Jistě, něco se dá najít na Facebooku, pokud máte svůj oblíbený podnik, nejspíš něco zveřejňují na svých stránkách, ale takových zdrojů je nepřeberné množství a asi je nikdo nehlídá všechny. Protože jsem taky často nic nenašel, a protože jsem se zrovna nudil, napadlo mě vytvořit na internetu jedno univerzální místo, které by pomohlo tyto problémy vyřešit. Na této sociální síti byste postupně měli najít všechno, co se dá v okolí podniknout, ale nejen to. Byl bych taky rád, aby každý, kdo nějakou událost organizuje, mohl prostřednictvím této stránky oslovit maximum lidí, ať už organizuje hudební festival, nebo jen potřebuje pár dalších lidí na fotbal nebo si nemá s kým zahrát deskovky.

Úvodem

Ke spuštění této stránky došlo 1. března 2016. Dá se proto očekávat, že chvíli potrvá, než bude mít dost uživatelů, aby mělo smysl vytvářet události. Pokud by každý s registrací čekal do okamžiku, až to bude mít smysl, stránka by nezačala fungovat nikdy, asi jako když si člověk nemůže najít práci, protože nemá praxi a bez práce praxi nezíská. Proto vás žádám o registraci, a jakmile stránka skutečně obživne, informuji vás prostřednictvím Facebooku. Byl bych rád, aby stránka fungovala, nejen proto, že jsem nad jejím vytvářením strávil téměř všechen volný čas za poslední rok a půl, ale i proto, že bych ji sám rád používal.

Jak na to?

Jak už víte, celá sociální síť je o vytváření a vyhledávání událostí.

Události můžete vytvářet na vlastní účet nebo jménem stránky, kterou si můžete vytvořit. Při vytváření události je však důležité vyplnit město/obec a s tím související okres a kraj, aby se o události mohli dozvědět hlavně lidé z okolí. Pro zjednodušení vyplňování si můžete přednastavit často používaná místa v nastavení.

Vyhledat události je pak možné přes hlavní stránku, kalendář a profily uživatelů. Na hlavní stránku si navíc můžete podle vlastních preferencí vytvořit záložky, které budou hledat za vás. Aby se vám zobrazovaly skutečně relevantní události, doporučuji doplnit váš uživatelský profil o město, okres a kraj, kde bydlíte. Abyste žádné zajímavé události nepřehlédli, nastavte si sledování jednotlivých uživatelů nebo stránek a přidejte si vaše známé do přátel.

Hodnocení

Důležitým prvkem stránky je hodnocení události a účastníků. Každý uživatel má na svém profilu vedeny 2 typy hodnocení, hodnocení jako organizátora, které získává při organizování událostí, a hodnocení jako účastníka, které získává svou účastí na událostech. Z toho důvodu jsou události typu blokované od okamžiku jejich zahájení a účastník tak ztratí možnost tuto událost opustit. Neúčast se může následně negativně projevit na jeho hodnocení. Uživatelem vytvořená stránka má vedeno pouze organizátorské hodnocení.

Hodnocení organizátora slouží potencionálním účastníkům k orientaci, zda bude chystaná událost stát za to, případně zda organizátor nepřeceňuje své síly. Hodnocení účastníka pak napoví organizátorovi, jak vysokou účast může skutečně očekávat.

Na závěr

Pokud při používání stránky narazíte na nějaké potíže, nesrovnalosti nebo se jen budete chtít k něčemu vyjádřit, můžete k tomu použít stránku Your suggestions, Facebookovou stránku Hangsphere.com nebo kontaktujte přímo mě na e-mailu filip@hangsphere.com. Budu se vám snažit odpovědět.

Na viděnou na nějaké akci,

za sociální síť Hangsphere,
Filip Šustík